Dlaczego warto pić zieloną herbatę podczas ćwiczeń

Beate Rossbach

Beate Rossbach

24.05.2019 r.
Dlaczego warto pić zieloną herbatę podczas ćwiczeń

Kto chce schudnąć, powinien poprzez regularne ćwiczenia zwiększyć spalanie kalorii. Jeśli dodatkowo do treningu pijesz zieloną herbatę, spalasz ich jeszcze więcej.

Odchudzanie

Na ten ciekawy związek wskazuje badanie przeprowadzone na uniwersytecie w Sydney (Australia), opublikowane w czasopiśmie Nutrients. 14 kolarzy biorących udział w badaniu przyjmowało trzy kapsułki wyciągu z zielonej herbaty przed treningiem (dwie na dzień przed i jedną na 90 minut przed ćwiczeniami). Tak samo liczna grupa kontrolna przyjmowała placebo pozbawione substancji czynnych. Pół godziny po treningu mierzono spalanie tłuszczu. W grupie przyjmującej kapsułki z zieloną herbatą było ono o 20% wyższe niż w grupie przyjmującej placebo. Przyczyną może być następujący proces – wysiłek fizyczny w pierwszej kolejności aktywuje spalanie tłuszczu w komórkach mięśniowych. Katechina zawarta w herbacie ingeruje w system enzymatyczny, który dłużej utrzymuje efekt spalania tłuszczu.

Beate Rossbach radzi: Dawka dobowa podawana w ramach badania odpowiada około 1–1,5 litra zielonej herbaty. Można również zwiększyć spalanie tłuszczu, stosując wyciąg z zielonej herbaty. Takie kapsułki dostępne są w aptekach.

Tematyka

Znajdź nas na Facebook'u

Opinie naszych czytelników

wiper-pixel