Wydania online

Lepsze życie z cukrzycą

Osobisty przewodnik dla chorych i opiekunów chorych na cukrzycę, głównie typu 2, oraz osób walczących z otyłością i insulinoopornością.

W najnowszym numerze polecamy:

Prawidłowe żywienie diabetyków powinno pokrywać zapotrzebowanie organizmu na niezbędne składniki mineralne. Teoretycznie. Doskonale wiemy, że praktyka wygląda zupełnie inaczej. Mikroelementy mają szczególne znaczenie w gospodarce węglowodanowej organizmu i każdy z nich pełni ważną rolę. Jeśli któregoś zabraknie, cały system zaczyna się walić. A w przypadku cukrzycy wcale o to nietrudno, bowiem diabetycy cierpią często z powodu dodatkowych chorób, takich jak otyłość, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, przyjmując tym samym wiele leków powodujących zachwianie i często utratę makroelementów takich, jak magnez, potas, sód. Jeśli nie jesteś w stanie uzupełnić niedoborów dzięki pożywieniu, możesz sięgnąć po gotowe suplementy diety. W tym wydaniu „Lepszego życia z cukrzycą” bliżej przyglądamy się magnezowi i skutkom jego niedoborów.

Życzę inspirującej lektury
Szymon Danowski Redaktor Naczelny

Dłuższe i zdrowsze życie

Pakiet porad i instrukcji, jak diagnozować choroby cywilizacyjne, leczyć ja, a także korzystać leczniczo i profilaktycznie z substancji witalnych.

W najnowszym numerze polecamy:

Przepisów na to, aby skóra jak najdłużej była w świetnej kondycji, jest wiele. Już w starożytnym Egipcie stosowano środki przeciwzmarszczkowe. W recepturach tych preparatów znajdowały się: miód, ludzkie mleko, oliwa z oliwek, mocz ludzki zawierający mocznik o działaniu keratolitycznym, nawóz czy alabaster. Dużą popularnością cieszyła się maska przeciwzmarszczkowa, którą przygotowywano z żółci wołowej, sproszkowanych jaj strusich i alabastrowego proszku. Obecna branża urody i medycyny estetycznej oferuje stanowczo większy wachlarz możliwości: od kremów, serum, masaży, zabiegów medycyny estetycznej, po odpowiednią dietę i styl życia. Jednak czasu i wieku nie da się zatrzymać. Możemy jednak spowolnić procesy starzenia się. Technologie idą za oczekiwaniami i potrzebami klientów. Jak połączyć metody, aby osiągnąć oczekiwany efekt? Po które suplementy sięgnąć? Na jakie zabiegi się zdecydować, aby na jak najdłużej zachować młody wygląd? I najważniejsze – na co zwrócić uwagę w salonach kosmetycznych czy fryzjerskich, aby nie płacić zdrowiem za urodę? Tego wszystkiego dowiesz się z tego wydania „Dłuższego i zdrowszego życia”.

Życzę inspirującej lektury
Szymon Danowski Redaktor Naczelny

Więcej ruchu - mniej bólu

Konkretne wskazówki, jak samodzielnie walczyć ze zwyrodnieniami stawów, bolącymi plecami czy sztywnymi mięśniami, a także jak zadbać o wytrzymałe kości.

W najnowszym numerze polecamy:

Czy mieszkasz w dużym mieście, czy w mniejszej miejscowości, czy na wsi, na pewno spotykasz osoby, które biegają. A może sama/sam biegasz? Moda na bieganie zatacza coraz szersze kręgi. Ta aktywność nie ogranicza się tylko do ciepłych miesięcy. Biegamy cały rok. O każdej porze dnia i wieczoru. I w każdym wieku. W Polsce blisko 30% dorosłych Polaków deklaruje regularne uprawianie tej aktywności ruchowej. Nieraz wychodząc na późny nocny spacer, spotykam w parku biegaczy. Pogoda nie ma znaczenia. Bieganie to bodajże najtańszy sport – wystarczy sportowe obuwie, bawełniany T-shirt, wygodne spodnie lub spodenki i można zaczynać. Oczywiście trzeba dobrać ubranie do warunków pogodowych. Jak twierdzi nasz specjalista dr Thomas Wessinghage, nie ma złej pogody na aktywność, jest tylko nieodpowiedni ubiór. Wydawać by się mogło, że bieganie to sport dla każdego, jednak okazuje się, że nie jest to do końca prawda. Nie każdy też lubi biegać, tak jak na przykład ja – wolę rower. Jak przygotować się do biegania? Na co uważać? Kto może biegać, a kto raczej nie powinien? Jakie są przeciwwskazania do uprawiania tego sportu? Wszystkiego dowiesz się z tego wydania „Więcej ruchu – mniej bólu”.

Życzę inspirującej lektury
Szymon Danowski Redaktor Naczelny

Zdrowie prosto z natury

Domowa apteczka leków z natury, przepisy ziołowe, a także przegląd metod holistycznych i alternatywnych w profilaktyce i leczeniu chorób.

W najnowszym numerze polecamy:

Ataki paniki wywołane przez wzmożony lęk objawiający się przyspieszonym biciem serca, zawrotami głowy, drżeniem ciała, są często skutkiem doświadczanego lęku spowodowanego nieprzewidzianą sytuacją. Lęk jest naturalnym uczuciem, którego doświadcza każdy człowiek. O problemie ze strachem można mówić wówczas, gdy zaczyna on rządzić życiem i utrudnia bądź wręcz uniemożliwia normalne, codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie. Szacuje się, że około 15 do 20 procent populacji cierpi na jakiś rodzaj zaburzeń lękowych. W Polsce jest to najpowszechniejsze schorzenie psychiczne. Największa zachorowalność występuje w grupie osób między 20. a 44. rokiem życia. Ataki paniki i zaburzenia lękowe występują o różnym nasileniu. Każda osoba ich doświadczająca powinna zgłosić się do specjalisty – psychiatry i psychologa, bowiem odpowiednia terapia to szansa na powrót do życia pozbawionego lęku i ataków paniki. Są też naturalne metody, którymi można wesprzeć się, gdy atak dopadnie nas „tu i teraz”, a nie mamy szansy na natychmiastową pomoc. Przeczytasz o nich w tym wydaniu „Zdrowia prosto z natury”.

Życzę inspirującej lektury
Szymon Danowski Redaktor Naczelny

Sprawny umysł - witalne ciało

Poradnik, jak wspierać utrzymanie sprawnego ciała i umysłu, chroniąc się przed demencją czy chorobą Alzheimera, a także jak zadbać o optymalny poziom hormonów i udany seks.

W najnowszym numerze polecamy:

Demencja to coś więcej niż zaburzenia pamięci. Objawia się rosnącym upośledzeniem uwagi, mowy, zdolności poznawczych i orientacji. Wpływa na percepcję, zachowanie i doświadczenie. Demencja może być spowodowana innymi chorobami, np. metabolicznymi, niedoborami witamin i przewlekłymi objawami zatrucia alkoholem lub narkotykami. Ten rodzaj demencji stanowi zaledwie około 10 procent wszystkich przypadków. Około 90% przypadków to demencja pierwotna, czyli ta spowodowana zmianami w mózgu. Szacuje się, że najczęstszą nieodwracalną postacią demencji, stanowiącą około 60% do 65% jej przypadków, jest choroba Alzheimera. Jednak odpowiednia uważna diagnoza jest kluczowa, bowiem wiele chorób ma podobne objawy, które są odwracalne. Wystarczy wdrożyć odpowiednie leczenie, aby pacjent wrócił do dobrej kondycji, bez oznak starczego otępienia. Takie przypadki przedstawiamy w tym wydaniu „Sprawnego umysłu – witalnego ciała”. Zapoznaj się z nimi, być może ta sytuacja dotyczy Ciebie.

Szymon Danowski Redaktor Naczelny

Znajdź nas na Facebook'u

Opinie naszych czytelników

wiper-pixel