Zdrowe jelita – zdrowe stawy

Gabriela  Schwarz

Gabriela Schwarz

19.04.2018 r.
Zdrowe jelita – zdrowe stawy

Żaden inny narząd w ciele człowieka nie odzwierciedla naszego stanu zdrowia tak jak jelita. Zdrowe jelita pomagają zapobiegać chorobie zwyrodnieniowej stawów, łagodzić bóle związane z istniejącą już chorobą, a nawet zatrzymać jej postęp. Oczyszczanie jelit będzie pierwszym krokiem do przywrócenia zdrowia. Podpowiemy, jak prawidłowo to przeprowadzić.

Niezdrowe odżywianie, brak aktywności sportowej czy długotrwałe przyjmowanie leków osłabiają zdolność organizmu do samoregulacji. Skutki: utrata zdrowej równowagi i niemożność odzyskania jej własnymi siłami. Pomocne w tej sytuacji jest oczyszczanie jelit, które odtruje i pobudzi je do pozbycia się zalegających złogów. Z mojego doświadczenia wynika, że wystarczą tylko trzy elementy, które pozwolą na skuteczne oczyszczenie jelit: łuski z nasion babki płesznik, bentonit oraz probiotyki.

Proszek z łuski z nasion babki płesznik spulchnia złogi znajdujące się w przewodzie pokarmowym oraz rozpuszcza toksyny i zbędne produkty przemiany materii. Warto pamiętać, aby spożywać wyłącznie te najdrobniej zmielone łuski (są dostępne w większości sklepów ze zdrową żywnością). Bentonit, czyli glinka mineralna, wiąże złogi rozpuszczone przez babkę płesznik oraz substancje trujące i bakterie z jelit. Jest dostępny w aptekach i sklepach medycznych w formie proszku, kapsułek oraz już wymieszany z wodą oczyszczoną. Kupuj tylko bentonit w jakości spożywczej lub aptecznej. Probiotyki, czyli korzystne bakterie jelitowe, służą odbudowie naturalnej flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym. Można je nabyć w aptece w formie płynnej lub w kapsułkach.

Jak oczyszczać jelita?

Preferuję elastyczny program. Obejmuje on wszystkie wspomniane wcześniej elementy, każdy osobno. Zaletą jest możliwość łączenia i dopasowywania ilościowego składników w sposób indywidualny oraz uzależniony od samopoczucia.

Proponuję następujący sposób:

  • Tuż przed spożyciem wymieszaj bentonit i zmielone łuski babki płesznik w wodzie w stosunku 1:1 aż powstanie z tego koktajl. Zacznij od niewielkich ilości, np. od połowy łyżeczki każdego z produktów i 200 ml wody.

  • Wypij koktajl natychmiast po przyrządzeniu: dwa razy dziennie na 30-60 minut przed śniadaniem lub kolacją na pusty żołądek. Tylko wtedy łuski babki płesznik mogą napęcznieć w żołądku i zadziałać w oczekiwany sposób.

  • Od razu po wypiciu koktajlu wypij jeszcze powoli szklankę niegazowanej wody mineralnej.

  • Osobno połknij probiotyk – najlepiej w czasie posiłku lub zaraz po, zgodnie ze wskazaniami na załączonej do leku ulotce.

  • W czasie oczyszczania jelit należy zwrócić szczególną uwagę na zdrowe odżywianie, tj. Unikać tłustego jedzenia, alkoholu i słodyczy.

  • Jeśli na stałe przyjmujesz leki, przed rozpoczęciem oczyszczania jelit, zasięgnij koniecznie porady lekarza prowadzącego.

Porada: Nie wpadaj w panikę w razie wystąpienia drobnych trudności W trakcie oczyszczania jelit mogą wystąpić bóle głowy, problemy skórne, czy zaburzenia trawienia. Może także dojść do krótkotrwałego nasilenia już istniejących dolegliwości – również bólów stawów. Bez obaw: dolegliwości nie są długotrwałe, informują jedynie o rozpoczynającym się procesie odtruwania organizmu!

Tematyka

Znajdź nas na Facebook'u

Opinie naszych czytelników

wiper-pixel