Gdy papier zmienia gospodarkę hormonalną

Bisfenol A znajduje się w wielu produktach użytku codziennego. Należy on do substancji szkodliwie wpływających na gospodarkę hormonalną, również w bardzo niewielkich ilościach. Substancja ta znajduje się również w papierze termicznym.

Z termopapierem mamy do czynienia ciągle: bilety, pokwitowania czy paragony – wszystko to przechodzi przez nasze ręce prawie każdego dnia.

Jedno z badań przeprowadzonych przez Institute for Health & Enviroment w Stanach Zjednoczonych potwierdziło, że BPA z papieru termicznego może trafić do układu krążenia poprzez kontakt skórny. Efekt ten nasila się dodatkowo podczas stosowania preparatów do dezynfekcji rąk.

Ważne dla ciebie: dotychczas wychodziło się z założenia, że BPA jest wchłaniany przez organizm przede wszystkim podczas kontaktu z materiałami, które mają kontakt z produktami spożywczymi. Nową informacją jest, że wchłanianie tej substancji przez skórę wielokrotnie nasila się w przypadku stosowania płynów do dezynfekcji i kremów do rąk.

MOJA PORADA: Nie zabieraj w supermarkecie paragonów, jeśli nie są ci one niezbędne. Przede wszystkim unikaj wkładania do ust biletów z parkomatu.

Günter Stein

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Zdrowe plecy dzięki „super jedzeniu”

Pobierz »

Kuracja detoksykacyjna nie tylko dla cukrzyków

Pobierz »

Polecane artykuły