Wspomóż swoją przemianę materii – przez jeden dzień pij tylko soki

Anna  Gardyniak

Anna Gardyniak

21.02.2018 r.
Wspomóż swoją przemianę materii – przez jeden dzień pij tylko soki

Narządy uczestniczące w procesie trawienia są nieustannie przeciążone. Słodycze, makarony, tłuste mięso i inne przysmaki świetnie smakują, ale ich strawienie to duży wysiłek dla organizmu. Dlatego od czasu do czasu warto pozwolić mu odpocząć.

Sposobem na to może zafundowanie swojemu organizmowi diety oczyszczającej polegającej na tym, że na jeden dzień rezygnujemy z jedzenia i pijemy wyłącznie soki. Taka decyzja - oprócz odpoczynku dla układu trawiennego - może też przynieść dodatkowe korzyści. Pozwoli bowiem pozbyć się nieco tkanki tłuszczowej. Soki warzywne i owocowe nie zawierają bowiem ani tłuszczu, ani białka. Dlatego pijąc je, ułatwiasz pracę wątroby, która jest odpowiedzialna za trawienie tych składników.

Najlepsze soki, które możesz pić podczas dnia oczyszczającego, to:

  • pomidorowy,
  • z selera,
  • z marchwi,
  • z ziemniaków (ma silne właściwości antybakteryjne i jest stosowany przez medycynę naturalną w chorobach dwunastnicy i żołądka),
  • z buraków,
  • z pomarańczy,
  • z grejpfruta.

Soki warzywne mają działanie zasadowe, a więc pomagają wydalać zbędne kwasy, czyli fosforowy i moczowy. Zmniejsza to dolegliwości związane z reumatyzmem, artretyzmem i artrozą oraz skuteczne zapobiega tym schorzeniom. Soki pomagają też jelitom oczyścić się i zregenerować pod nieobecność w diecie tłuszczów, białka czy błonnika.

Podczas takiego dnia działanie soków warto wspomóc herbatą ziołową z ostropestu plamistego, krwawnika (który oczyszcza organizm z toksyn) oraz mniszka (który działa przeczyszczająco). Ale uwaga - herbatka z mniszka lekarskiego (mleczu) może wchodzić w niepożądane reakcje z litem, antybiotykami i lekami stosowanymi na wątrobę.

Tematyka

Znajdź nas na Facebook'u

Opinie naszych czytelników

wiper-pixel