Substancje witalne przeciw astmie

dr Ulrich  Fricke

dr Ulrich Fricke

21.12.2018 r.
Substancje witalne przeciw astmie

Pytanie: Zimą nasiliły się u mnie objawy astmy. Nie chcę przyjmować więcej kortyzolu, który ma wiele skutków ubocznych. Jakie substancje witalne mogą mi Państwo polecić?

Odpowiedź: Rzeczywiście, jest cały szereg substancji witalnych, które mogą Panu pomóc. W przypadku astmy istotne jest przede wszystkim opanowanie ewentualnego zapalenia oskrzeli. Jest to możliwe za pomocą kapsułek z olejem rybim, zawierającym kwasy tłuszczowe omega-3, które mają działanie przeciwzapalne. Proszę zacząć od dawki 2 g oleju rybiego dziennie, zwiększając ją ewentualnie do 5 g. Podobnie naukowo potwierdzone jest również działanie witaminy C. Proszę zażywać 1 do 2 g dziennie.

Objawy astmy ulegają nasileniu zimą, głównie dlatego, że tlenki azotu zawarte w powietrzu powodują powstawanie w płucach wolnych rodników tlenu. Dlatego należy zwiększyć antyoksydacyjne mechanizmy ochronne przeciwko rodnikom. Można to osiągnąć za pomocą zawierającego siarkę aminokwasu acetylocysteiny (ACC 500 do 1000 mg dziennie). ACC jest sprzedawana jako lek rozrzedzający śluz, pełni jednak jeszcze inną funkcję: organizm wykorzystuje ją jako budulec glutationu, która to substancja biologiczna jest najważniejszym przeciwutleniaczem wewnątrz komórek płucnych. Niedrogie preparaty można dostać w aptece.

Tematyka

Znajdź nas na Facebook'u

Opinie naszych czytelników

wiper-pixel