Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego

Klaudia Majewska

20 września 2018

Olejek z drzewa herbacianego to substancja powszechnie znana w aromaterapii. Dzięki właściwością przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym jest stosowany w leczeniu różnych chorób układu oddechowego np. zapaleniu zatok, chorobach gardła i uciążliwym kaszlu. 

Olejek z drzewa herbacianego

DOMOWE SPA

Wystarczy wlać 5-6 kropli do naczynia z gorącą wodą i wdychać opary przez kilka minut. Jednak to nie jedyny sposób wykorzystania tego cudownego olejku. W Domowym SPA olejek z drzewa herbacianego ma wiele różnych zastosowań. Zapraszam do poznania moich trzech ulubionych.

  1. Środek do walki z łupieżem i łojotokiem skóry głowy
W upalne letnie dni gruczoły łojowo-potowe pracują ile sił, by ochłodzić organizm. Natomiast zimą, kiedy temperatura spada, a my zaczynamy nosić grube czapki, skóra głowy nie dostaje odpowiedniej ilości powietrza, poci się i wytwarza znaczącą ilość łoju, by zatrzymać wilgoć w skórze. Takie sytuacje sprzyjają rozwojowi patologicznej flory bakteryjnej, łupieżowi i stanom wzmożonego wydzielania łoju. Na ratunek może przyjść nam właśnie olejek z drzewa herbacianego. Możemy dodać go do ulubionego szamponu podczas mycia głowy. Wystarczy wylać dawkę szamponu na dłoń, dodać 4-7 kropel (w zależności od potrzeb) i nanieść na skórę. Myć jak zawsze, a następnie potrzymać mieszaninę przez 2-3 min. Spłukać chłodną wodą. To ograniczy rozwój bakterii, pomoże w normalizowaniu pracy gruczołów łojowych i złagodzi podrażnienia.

2. Profilaktyka grzybicy stóp i paznokci oraz środek ograniczający nadpotliwość stóp
Borykasz się z nadpotliwością stóp? Nieprzyjemny zapach, łuszcząca się skóra i swędzące pęcherze pod skórą? Dodaj kilka kropel olejku z drzewa herbacianego do ulubionego kremu do stóp. Nanoś codziennie lub według potrzeb, to złagodzi dolegliwości i przyniesie ulgę. Jeśli jednak ten sposób nie przypadnie ci do gustu, spróbuj dodać do miski ciepłej wody 20 kropel olejku i zrób swoim stopom kąpiel. W ten sposób ograniczysz możliwość pojawienia się grzybicy, odświeżysz skórę stóp i ograniczysz ich pocenie się.

3. Do walki z trądzikiem
Olejek z drzewa herbacianego dzięki właściwością przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym szybko radzi sobie z obkurczaniem i leczeniem wyprysków skórnych. Szybko wnika w skórę i zwalcza bakterie beztlenowe, które mogą powodować zmiany trądzikowe. Dodatkowo normalizuje pracę gruczołów łojowych, dlatego jest polecany osobom z cerą tłustą i błyszczącą się. Działa również na regenerację, pobudzając produkcję nowego naskórka. Można go stosować bezpośrednio na skórę lub z ulubionym kremem i tonikiem. Wystarczy kilka kropel, by cieszyć się jego działaniem.

Wszechstronność zastosowań olejku z drzewa herbacianego jest ogromna, a jego działanie bezcenne, dlatego każdy powinien mieć go w swojej domowej apteczce.

Więcej Artykułów