Zdrowe plecy dzięki „super jedzeniu”

Co jeść, aby utrzymać sprawność i zapobiegać bólowi
Data: 2017-07-21 r.
Ocena:

Jesteś tym, co jesz” – to na pewno nie jest pusty frazes. Dieta wpływa znacząco na stan zdrowia – a szczególnie na zdrowie Twoich pleców. Gdy w Twoim pożywieniu zabraknie ważnych składników odżywczych, może to spowodować przyspieszoną utratę masy kostnej, co odbije się na Twoim kręgosłupie. Brak ważnych składników odżywczych może też (...)

Anti-Aging, czyli Twoje własne źródło młodości

Jak samodzielnie dzień po dniu opóźniać starzenie się ciała i umysłu
Data: 2017-06-22 r.
Ocena:

Źródło młodości istnieje. Wszystko, czego potrzebujesz jest w Tobie. Musisz jednak wiedzieć, jak z tego skorzystać i jak uruchomić w swoim organizmie odpowiednie mechanizmy przeciwstarzeniowe. Od Twojego stylu życia, nastawienia do codzienności, właściwego odżywiania i pomocnych zabiegów zależy, jak szybko tyka Twój zegar biologiczny. Kilka trików i małe wspomaganie są (...)

Poziom cukru pod kontrolą

Jak zjeść poza domem bez szkody dla zdrowia
Data: 2017-05-16 r.
Ocena:

Wielu cukrzyków przeżywa rozterki chcąc (lub musząc) zjeść coś poza domem. Nie wiedzą bowiem, jak to, co zjedzą wpłynie na poziom cukru we krwi. I właśnie dlatego warto sięgnąć po ten specjalny raport, zawierający wskazówki i triki, które wiążą się z problemem jedzenia „na mieście“. W e-booku znajdą Państwo wiele ważnych (...)

Homeopatia

może być pierwszą pomocą w sytuacjach krytycznych
Data: 2017-05-16 r.
Ocena:

Medycyna ratunkowa z użyciem środków homeopatycznych? Czasem nie możemy sobie wyobrazić, że coś takiego jest możliwe albo wręcz uważamy takie połączenie za niebezpieczne. Otóż to nieprawda! W specjalnym Poradniku znajdą Państwo wskazówki, co należy wiedzieć, jako medyczny laik, aby także w przypadku ostrych i nagłych problemów zdrowotnych zapobiec większej katastrofie (...)

Akupresura

Twoje dłonie mogą uśmierzyć ból i zwalczać choroby zwyrodnieniowe stawów
Data: 2017-05-16 r.
Ocena:

Podobnie jak akupunktura, również akupresura jest częścią tradycyjnej medycyny chińskiej. Z powodu znacznych sukcesów w leczeniu, obie te metody cieszą się coraz większą popularnością na Zachodzie. Akupresura ma jedną istotną zaletę: można ją praktykować samodzielnie w domu, a jak to robić – dowiecie się Państwo z naszego Poradnika! Poznaj powody, dla (...)

Chora tarczyca – jak samodzielnie rozpoznać problem i świadomie wybrać leczenie

Data: 2017-05-15 r.
Ocena:

Często zdarza się, że bez powodu czujemy się  wykończeni i zmęczeni lub ciągle rozdrażnieni. W takiej sytuacji należy niezwłocznie zbadać swoją tarczycę! Gdy pojawia się choroba, cierpi w równej mierze ciało i dusza. Ponadto brak jodu jest najczęstszą przyczyną nieprawidłowej produkcji hormonów. Leczenie jest niestety tak skomplikowane, że wielu lekarzy (...)

Terapia nowotworów w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej – ważne wsparcie dla medycyny konwencjonalnej

Data: 2017-05-15 r.
Ocena:

Zdiagnozowanie nowotworu jest szokiem dla chorego i jego otoczenia. Nadzieja przeplata się ze strachem, pojawia się poczucie bezradności, chory powierza swoje zdrowie lekarzom. Okazuje się jednak, że samemu można zrobić wiele, aby z choroby wyjść zwycięsko. TMC dostarcza kilka sensownych możliwości leczenia, stanowiących doskonałą terapię uzupełniającą dla cierpiących na nowotwór (...)

Pilates

Cudowna broń do walki z wysokim poziomem cukru we krwi
Data: 2017-04-05 r.
Ocena:

Trenując Pilates ćwiczymy przede wszystkim mięśnie głębokie, które leżą bezpośrednio przy kręgosłupie  i stawach. Ciało staje się silniejsze i elastyczniejsze. Im silniejszy organizm, tym więcej kalorii zużywamy podczas spoczynku. W dłuższej perspektywie czasu następuje utrata masy ciał. Każdy gram mniej przynosi lepszy poziom cukru we krwi. Pilates jako kompleksowy trening (...)

Psychika w potrzebie

homeopatia przy napadach paniki
Data: 2017-04-05 r.
Ocena:

Strach jest pozytywną reakcją organizmu chroniącą nas przed niebez­pieczeństwem. Gdy w sytuacji zagrożenia odczuwamy strach, organizm produkuje hormon stresu, między innymi adrenalinę, która sprawia, że jesteśmy gotowi do walki lub ucieczki. Dzięki niemu mobilizujemy siły pot­rzebne nam do obrony przed zagrożeniem. Jeśli pojawia się jednak lęk w momencie, gdy nie (...)

Domowa homeopatyczna apteczka

Środki na gorączkę i jak odzyskać głos, gdy doszło do zapalenia krtani?
Data: 2017-04-05 r.
Ocena:

Gdy podczas grypy czy infek­cji przeziębieniowej mamy podwyższoną temperaturę. Podawanie środków przeciwgorączkowych zaleca się jednak dopiero, gdy ta przekracza 39 stopni Celsjusza, ponieważ, gorączka jest pożyteczną reakcją obronną naszego organizmu. Tradycyjne leki przeciwgorączkowe, jak paracetamol, ibuprofen, czy kwas salicy­lowy mają nie tylko działania uboczne, ale i obciążają podczas swojego rozkładu wątrobę (...)