Nasiona Chia – tak łatwiej schudniesz

Nasiona Chia z Ameryki Południowej uchodzą za aktualnie modne „super jedzenie”. Prawda jest jednak taka, że mogą okazać się bardzo dobrym naturalnym środkiem wspomagającym odchudzanie. W lutym 2017 r. w czasopiśmie „Nutrition, Metabolism and Cardiovascular Diseases” opublikowano wyniki badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Toronto w Kanadzie na grupie osób z nadwagą.

Jedna część badanych w ramach diety zażywała dziennie dodatkowo 30 g nasion Chia, druga zaś była tylko na diecie, bez nasion Chia. Po pół roku pacjenci z pierwszej grupy schudli średnio ok. 2 kg, zaś waga u osób z drugiej grupy właściwie się nie zmieniła.

Radzimy: samo spożywanie nasion Chia nie spowoduje utraty wagi, jednak jeżeli wzbogaci się nimi zbalansowaną, niskokaloryczną dietę, można będzie osiągnąć lepsze rezultaty. Nasiona są sycące i przeciwdziałają napadom wilczego głodu. Kilogram nasion Chia można nabyć za kilkadziesiąt złotych w sklepach ze zdrową żywnością. Można je spożywać razem z muesli, jogurtem lub sałatkami. Ponadto, nie musimy inwestować w drogie, egzotyczne „super jedzenie” – prawie taką samą zawartość pozytywnych składników (błonnika, nienasyconych kwasów tłuszczowych) mają rodzime nasiona lnu.

Beate Rossbach

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Kuracja detoksykacyjna nie tylko dla cukrzyków

Pobierz »

Zdrowe plecy dzięki „super jedzeniu”

Pobierz »

Polecane artykuły