Czy faza księżyca ma wpływ na poziom cukru we krwi?

Dr med. Rainer  Limpinsel

Dr med. Rainer Limpinsel

15.05.2018 r.
Czy faza księżyca ma wpływ na poziom cukru we krwi?

Ma lekki wpływ na stan naszego zdrowia. Dawniej noce przy pełni księżyca miały zupełnie inne znaczenie niż dzisiaj. Dzisiaj ludzie prawie nie zauważają, kiedy jest pełnia, gdyż miasta nocą są mocno oświetlone.

Obecnie nie prowadzi się podwójnie ślepych, losowych prób, które udowadniałyby związek faz księżyca z produkcją insuliny. Naukowcy zatem uważają: „księżyc nie ma żadnego wpływu na poziom cukru we krwi”. Ezoteryka widzi to jednak inaczej.

Ezoteryka posługuje się kalendarzem księżycowym

Kalendarz księżycowy dzieli wszystkie znaki zodiaku na cztery żywioły: powietrze, ziemię, wodę i ogień. W zależności od żywiołu ludzie mają odpowiednie cechy i różnie reagują na czynniki zewnętrzne. Na tej podstawie eksperci od diety ezoterycznej opierają bardzo osobisty poradnik żywieniowy. W zasadzie jednak obowiązują tam te same zasady co w poradnikach dietetycznych medycyny konwencjonalnej: naturalne i zdrowe składniki, brak cukru, brak środków chemicznych i tylko „dobre” węglowodany. Wtedy księżyc nie musi już wpływać na poprawę poziomu cukru we krwi.

Tematyka

Znajdź nas na Facebook'u

Opinie naszych czytelników

wiper-pixel