Święto medycyny naturalnej

Anna  Gardyniak

Anna Gardyniak

5.05.2019 r.
Święto medycyny naturalnej

To już 49. święto medycyny naturalnej. 22–23–24 marca zapraszamy Państwa na wiosenną edycję Targów „Bliżej zdrowia, bliżej natury” – największą tego typu imprezę w Europie. Tradycyjnie odbędzie się ona w Katowice Miasto Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek przy pl. Sejmu Śląskiego 2. Jeśli chcecie żyć w zdrowiu, interesujecie się ziołami, naturalnymi kosmetykami, jogą, terapiami alternatywnymi, psychologią – to jest to propozycja właśnie dla Was!

Zapraszamy do Katowic na Targi „Bliżej zdrowia, bliżej natury”

Renata Zdebel

Ciekawy program wykładów na sali koncertowej oraz w mniejszej, gdzie swoją ofertę będą prezentować wystawcy. Wśród osób, które w ten wiosenny weekend odwiedzą zostanie wylosowanych kilkadziesiąt upominków, w tym cenna biżuteria, miody, kosmetyki, suplementy, prenumeraty miesięcznika Szaman, książki i udział w warsztatach w Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii w Katowicach przy ul. Damrota 6.

Plaga ostatnich lat

Temat przewodni targów to „Borelioza – możesz z nią wygrać”. Ta choroba to prawdziwa plaga ostatnich lat. Rocznie to nawet 1013 tys. oficjalnie odnotowanych przypadków i zapewne co najmniej drugie tyle nieujawnionych.

Wraz z pierwszymi dodatnimi temperaturami zwiastującymi wiosnę, pojawiły się kleszcze. Wygłodniałe polują na ludzi i zwierzęta. Część z nich przenosi bakterie należące do krętków Borrelia burgdorferi, Borrelia garinii, Borrelia afzelii, Borrelia japonica. Kiedy bakterie wraz ze śliną lub wymiocinami kleszcza dostaną się do ludzkiego organizmu, może dojść do zakażenia i zachorowania na boreliozę.

Borelioza, to temat główny targów, ale nie jedyny. Ich organizatorzy zaprosili do Katowic najlepszych z najlepszych w zakresie medycyny naturalnej. Wśród nich prof. Zbigniewa Królickiego, prof. Walentynę Nikołajewną Burkową, dr Grażynę Pająk, dr Piotra Kołacza, Zbigniewa T. Nowaka.

W programie także koncert w wykonaniu muzykoterapeuty Bartosza Bryły, wykłady znakomitych fizjoterapeutów Oleksandra Gorbatiuka i Piotra Rzeteckiego oraz joga twarzy w wykonaniu Iwony Kwaśny, dziennikarki Radia Katowice.

Targi to okazja do wspólnego wysłuchania wykładów, dyskusji, udziału w warsztatach oraz zabiegach, zakupów i spotkania się w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.

Wystawcy z całego świata

Zbigniew T. Nowak, specjalista w dziedzinie ziołolecznictwa, autor kilkunastu książek podkreśla: Targi „Bliżej zdrowia, bliżej natury” organizowane od ponad 20. lat to ewenement na skalę europejską. Ich atutem jest to, że odwiedzającym oferuje się naprawdę dużą porcję wiedzy z zakresu medycyny naturalnej, bo ich założycielka red. Nina Grella, a teraz jej następcy, od szeregu lat zapraszają do współpracy wybitnych wykładowców. To na targach regularnie przez lata pojawiał się jako ceniony prelegent, mój przyjaciel, nestor polskiego zielarstwa prof. Aleksander Ożarowski. Prelegentem był również mój drugi nieodżałowany przyjaciel i przewodnik, znany zielarz, franciszkanin ojciec Grzegorz Sroka. Wspominał targi jako miejsce dobrego kontaktu z ludźmi szukającymi zdrowia w naturze.

W weekend 22–23–24 marca do Katowic przyjedzie ponad 200 wystawców z kraju i zagranicy (w tym z Australii, Niemiec, Kazachstanu, Czech, Austrii, Rosji), najlepsi specjaliści medycyny naturalnej i najlepsze jakościowo produkty: zioła, przyprawy, miody, naturalne kosmetyki, suplementy diety. Wszystko to w jednym miejscu – Katowice Miasto Ogrodów, plac Sejmu Śląskiego 2.

Moda na naturę

W ten marcowy weekend w Katowicach nie może zabraknąć nikogo, komu zależy na zdrowiu, chce cieszyć się dobrą kondycją do późnej starości, jest ciekawy nowości w dziedzinie medycyny naturalnej i zamiast po tabletki przeciwbólowe, antybiotyki – sięga po zioła.

Nie da się ukryć, że popularność medycyny niekonwencjonalnej z roku na rok rośnie. O powodzeniu takich metod leczenia świadczy fakt, że w niektórych krajach jest więcej zarejestrowanych specjalistów leczenia alternatywnego niż lekarzy podstawowej opieki medycznej! Narodowe Centrum Współczesnej i Alternatywnej Medycyny w USA poinformowało, że około 38 proc. dorosłych i około 12 proc. dzieci stosuje jakąś formę medycyny naturalnej.

Patronami medialnymi Targów „Bliżej zdrowia, bliżej natury” jest m.in. Zdrowie Prosto z Natury.

Znajdź nas na Facebook'u

Opinie naszych czytelników

wiper-pixel